Yıllık izinde bir yıl çalışmak şart mı?

Yıllık izinde bir yıl çalışmak şart mı?

Yıllık izinde bir yıl çalışmak şart mı?
Yıllık izinde bir yıl çalışmak şart mı? barış
Bu içerik 269 kez okundu.
Reklam

Yada soruyu şöyle soralım,

Bir yıllık çalışma süresi dolmamış bir işçinin yıllık ücretli izin hakkı var mıdır?

Yıllık ücretli izin uygulamalarına ilişkin esaslar, 4857 sayılı İş Kanunu 53/61. maddeleri ve uygulamanın detaylarını açıklayan yönetmelik ile belirlenmektedir.

Yıllık izinle ilgili her şey adlı yazıya bakabilirsiniz.

Yasal düzenlemeler açısından; aynı işverene bağlı çalışma süresi deneme süresi de içinde olmak üzere en az 1 yıl olan işçinin yıllık ücretli izin hakkı oluşmaktadır.

Tavsiye yazı: Yıllık izin bölünebilir mi?

yıllık izin çalışma işçi yıllık izin
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ara dinlenme süresi nasıl belirlenir?
Ara dinlenme süresi nasıl belirlenir?
Risk değerlendirmesi yaptırmama cezası nedir?
Risk değerlendirmesi yaptırmama cezası nedir?