Diğer Sağlık Personeli (işyeri hemşiresi) hangi işyerlerinde görevlendirilmek zorunda

Diğer Sağlık Personeli (işyeri hemşiresi) hangi işyerlerinde görevlendirilmek zorunda

Diğer Sağlık Personeli (işyeri hemşiresi) hangi işyerlerinde görevlendirilmek zorunda
Diğer Sağlık Personeli (işyeri hemşiresi) hangi işyerlerinde görevlendirilmek zorunda barış
Bu içerik 598 kez okundu.
Reklam

Öncelikle diğe sağlık personeli kimdir ona bakalım.

Diğer sağlık personeli: İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinde görevlendirilmek üzere Bakanlıkça belgelendirilmiş hemşire, sağlık memuru, acil tıp teknisyeni ve çevre sağlığı teknisyeni diplomasına sahip olan kişiler ile Bakanlıkça verilen işyeri hemşireliği belgesine sahip kişileri ifade eder.

Hangi işyerlerinde görevlendirilme zorunlululuğu bulunmaktadır?

İş sağlığı ve güvenliği hizmetleri yönetmeliği 5.madde de yr verilmekte,

On ve daha fazla çalışanı olan çok tehlikeli sınıfta yer alan işyeri işverenleri ayrıca diğer sağlık personeli görevlendirir.

Tam süreli olarak işyeri hekimi görevlendirilen işyerlerinde diğer sağlık personeli görevlendirilmesi zorunlu değildir.

Diğer Sağlık personeli hizmeti ise Çok Tehlikeli sınıftaki işyerlerinde ;

  • 10-49 arası personelin bulunduğu işyerlerinde personel başına 10 Dk.
  • 50-249 arası personelin bulunduğu işyerlerinde personel başına 15 Dk.
  • 250 ve üzeri arası personelin bulunduğu işyerlerinde personel başına 20 Dk. olarak hesaplanacaktır.

Çalışma süresi hesabı için burayı kullanabilirsiniz.

diğer sağlık personeli işyeri hemşiresi isg iş güvenliği iş sağlığı
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ara dinlenme süresi nasıl belirlenir?
Ara dinlenme süresi nasıl belirlenir?
Risk değerlendirmesi yaptırmama cezası nedir?
Risk değerlendirmesi yaptırmama cezası nedir?